Praca dyplomowa inż. Wiktora Kunikowskiego zdobyła główną nagrodę w Konkursie im. Profesora Jerzego I. Skowrońskiego

Poznaliśmy wyniki XXXIII Konkursu Prac Dyplomowych im. Profesora Jerzego I. Skowrońskiego, organizowanego przez Politechnikę Wrocławską. Dwie prace studentów PŁ, zrealizowane na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki oraz Wydziale Chemii, znalazły się wśród najwyżej ocenionych przez komisję konkursową.

Pierwszą nagrodę otrzymał inż. Wiktor Kunikowski z naszego Wydziału za pracę: "Wpływ długości przerwy układu modelowego o polu quasi – nierównomiernym na napięcie przebicia przy uwzględnieniu różnych cieczy izolacyjnych".
Opiekunem pracy był dr hab. inż. Paweł Rózga, prof. PŁ z Instytutu Elektroenergetyki.

Nagrodę za trzecie miejsce przyznano inż. Albertowi Berentowi z Wydziału Chemicznego za pracę: "Zaprojektowanie na obrzeżu Łodzi instalacji PV o mocy 10 MW połączone z oceną możliwości doboru paneli fotowoltaicznych". Opiekunem jest dr inż. Andrzej Żarczyński z Instytutu Chemii Ogólnej i Ekologicznej PŁ.

Organizatorem konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu elektrotechnologii, wysokich napięć lub materiałów elektrotechnicznych jest Polski Komitet Materiałów Elektrotechnicznych (PKME), Stowarzyszenie Elektryków Polskich - Odział Wrocławski. Jak informują na stronie, celem konkursu jest rozwijanie nowoczesnej krajowej elektrotechnologii i materiałoznawstwa elektrotechnicznego dla uczczenia pamięci Profesora Jerzego I. Skowrońskiego, twórcy polskiej szkoły materiałoznawstwa elektrotechnicznego.

Laureaci konkursu oraz opiekunowie prac zostali uhonorowani nagrodami finansowymi oraz rzeczowymi.

Serdeczne gratulacje!