Deklaracja dostępności

Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej weeia.p.lodz.pl

Daty publikacji i aktualizacji

Data publikacji strony internetowej: . Data ostatniej istotnej aktualizacji: .

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Serwis internetowy Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, a także część treści na nim zamieszczonych powstały przed wejściem w życie powyższej ustawy. W związku z tym trwają prace nad uaktualnieniem strony oraz poprawą jej dostępności.

Data sporządzenia Deklaracji

Oświadczenie sporządzono dnia: .

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacja na temat utworzonych na stronie internetowej skrótów klawiszowych

Serwis nie zawiera skrótów klawiaturowych, które mogłyby wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
 

Kontakt do jednostki odpowiedzialnej za prowadzenie strony

Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki
Politechnika Łódzka
ul. Bohdana Stefanowskiego 18,
90-537 Łódź
mail: katarzyna.matuszewska-skalczynska@p.lodz.pl

Kontakt w sprawie uzyskania wsparcia organizacyjnego lub edukacyjnego
Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Politechniki Łódzkiej
Kontakt telefoniczny: (42) 631 28 87
E-mail: bon@adm.p.lodz.pl

Informacje na temat procedury

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Informacje o sposobie kontaktu z Rzecznikiem Praw Obywatelskich dostępne są na dedykowanej stronie internetowej.

Dostępność architektoniczna

W większości budynków należących do Wydziału brak jest barier architektonicznych, które utrudniają poruszanie się po obiekcie.

W budynku A10, A11 i A12 zamontowane są windy (wewnętrzna i zewnętrzna), pochylnie ułatwiające poruszanie się po kondygnacjach. W największych audytoriach przewidziane są miejsca przeznaczone dla studentów poruszających się na wózkach. Zamontowania jest także pętla indukcyjna.

Budynki posiadają osobną toaletę dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Przed budynkiem A10 znajdują się miejsca parkingowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością.

W budynku A10 osoby z niepełnosprawnością ruchową najbardziej utrudniony mają dostęp do laboratoriów umiejscowionych na półpiętrach w klatkach schodowych I oraz II. Prowadzą tam tylko schody. Dotyczy to laboratoriów automatyki oraz przekładników.

Podobny problem występuje z dotarciem do pomieszczeń laboratoryjnych na V piętrze, gdzie tylko do IV piętra można wjechać windą.

W budynku A12 problemem okazuje się dostęp do Instytutu Mechatroniki i Systemów Informatycznych. Z poziomu I-go piętra do Instytutu wejść można pokonując kilka schodów. Wejście z parteru na pierwsze piętro jest możliwe tylko poprzez klatkę schodową, podobnie jest z zejściem do poziomu -1.

Identyczny problem z występuje w części budynku należącej do K-23 oraz do I-21. Tam poruszanie się pomiędzy kondygnacjami możliwe jest tylko klatkami schodowymi.

Nauczyciele akademiccy uwzględniają potrzeby osób z niepełnosprawnością, umożliwiają zmianę miejsca egzaminów/zaliczeń, wydłużają także czas jeśli jest to potrzebne.

Możliwe jest także otrzymywanie materiałów wydrukowanych powiększoną czcionką.

Konsultacje mogą odbywać się za pomocą wideokonferencji, videoczatów i innych form komunikacji elektronicznej.

W latach ubiegłych były przypadki wparcia studentów niepełnosprawnych przez asystenta dydaktycznego.

Wydział nie dysponuje tłumaczem języka migowego.

Nie posiadamy także drukarki przeznaczonej do druku w alfabecie Braille’a oraz urządzeń i oprogramowania wspomagającego dla osób z niepełnosprawnością.

Strona dziala - zabbix