"Heros innowacji" dla Jakuba Filipka

Jakub Filipek otrzymał tytuł najlepszego jednoosobowego konstruktora w ogólnopolskim Konkursie Konstrukcji Studenckich - KOKOS.

Jakub Filipek student II stopnia Elektroniki i Telekomunikacji został nagrodzony w Konkursie Konstrukcji Studenckich - KOKOS. Ogólnopolski konkurs realizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. W tym roku II etap finałowy odbył się w dniach 12 - 14 maj na AGH w Krakowie.

Konstrukcja Pana Jakuba - "Mobilna platforma RC" była podstawą do przyznania tytułu najlepszego jednoosobowego konstruktora i przyznania tytułu "Herosa innowacji".

Celem konkursu KOKOS jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej utalentowanych młodych konstruktorów, skonfrontowanie ich prac z wymagającym światem biznesu oraz pomoc w komercjalizacji projektów oraz pozyskaniu inwestorów.

W tegorocznej edycji uruchomiono 7 kategorii (Vehicle, Railway, Smart robots, Ecology, Life upgrade, Sky, Joker). Z każdej wyłoniono zwycięzcę. Dodatkowo w tegorocznej edycji przygotowano dwie nagrody specjalne. Nagrody te zostały przyznane w ramach kategorii "Mistrz Innowacji" oraz "Heros Konstrukcji".

Dodatkowo z wszystkich zespołów wyłoniono tylko dwa, które otrzymały certyfikat na bezpłatny udział w Międzynarodowych Targach Innowacji E-NNOVATE 2023 i konkursie Young E-NNOVATOR Pitch 2023.

Opiekunem studenta jest dr inż. Zbigniew Kulesza.