Nagrody dla najlepszych studentów i absolwentów Politechniki Łódzkiej.

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu Politechniki Łódzkiej (8.11), zostały wręczone odznaczenia i medale dla pracowników oraz nagrody dla najlepszych studentów i absolwentów Uczelni.

8 listopada, JM Rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik wręczył odznaczenia i medale zasłużonym Pracownikom Politechniki Łódzkiej, a także nagrody dla najlepszych studentów i absolwentów uczelni.

Główną nagrodę NOT dla najlepszego absolwenta PŁ za rok akademicki 2022/2023, komisja przyznała mgr. inż. Rafałowi Olejnikowi z Wydziału EEIA za pracę: Zarządzanie mocą i energią w instalacji prosumenckiej przy wykorzystaniu zasobnika energii. Laureat konkursu, pod opieką dra inż. Michała Małaczka z Instytutu Elektroenergetyki, opracował strategię sterowania magazynem energii oraz dodatkowe możliwości: zarządzania mocą i energią w instalacji prosumenckiej, a także efektywnego wykorzystania energii pochodzącej z odnawialnego źródła.

Nagrody od firmy VEOLIA otrzymali studenci z Instytutu Elektroenergetyki, zajmując kolejno:

I miejsce: praca inż. Mateusza Brzeszcza pt. “Integracja źródeł fotowoltaicznych z systemami grzewczymi wykorzystującymi pompy ciepła i magazynami ciepła” Promotor: dr inż. Tomasz Siewierski
II miejsce: praca mgr inż. Rafała Olejnika pt. “Zarządzanie mocą i energią w instalacji prosumenckiej przy wykorzystaniu zasobnika energii” Promotor: dr inż. Michał Małaczek
III miejsce: praca inż. Bartłomieja Dyniaka pt. “Repowering krajowych bloków węglowych z wykorzystaniem turbin gazowych” Promotor pracy: dr inż. Janusz Buchta

Gratulujemy!

-
Więcej informacji https://p.lodz.pl/uczelnia/aktualnosci/uroczyste-posiedzenie-senatu-pl-2