Sukcesy Raptorsów w X Droniadzie

W zakończonej w Chorzowie na polach Marsowych oraz na lotnisku w Muchowcu (Katowice), jubileuszowej Droniadzie wzięła udział drużyna Raptors z Koła Naukowego Robotyki SKaNeR na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ.

Drużyna Raptors z Koła Naukowego Robotyki SKaNeR z naszego Wydziału, wzięła udział w X Droniadzie, która odbyła się w Chorzowie na polach Marsowych oraz na lotnisku w Muchowcu (Katowice).

Studenci zabrali ze sobą drony Hexakopter i Mavik, dzięki którym wystartowali w sześciu konkurencjach i odnieśli sukcesy:

II miejsce - konkurencja "Rurorciąg", w której zadaniem było sprawdzenie infrastruktury krytycznej;
III miejsce - konkurencja "Intruz", polegającej na wykryciu podejrzanej osoby na terenie obiektu;
III miejsce - "Sztafeta", polegająca na locie długodystansowym i precyzyjnym zrzucaniu beaconów świetlnych, tak by utworzyły one trasę dla ratowników.

Obok konkurencji drużynowych odbyła się konkurencja indywidualna - symulacja akcji poszukiwawczej, w której należało znaleźć zdjęcia osób o podanych rysopisach. Pilot drużyny Raptors Damian Szewczyk zajął 3. miejsce.

Podczas X Droniady, drużyna Raptorsów została doceniona za pracę zespołową, kulturę i spełnianie wymagań BHP, dzięki czemu zdobyła nagrodę uznaniową.

Opiekunem Koła Naukowego SKaNeR jest prof. Grzegorz Granosik.
Na zawodach Politechnikę Łódzką reprezentowali studenci naszego Wydziału: Adrianna Rosiak, Adrian Gwis, Jakub Wiśniewski, Jakub Przybysz, Damian Szewczyk, Przemysław Dawid, Eryk Pietrzak, Paweł Smyczyński.