Drużyna Raptors stanęła na podium CIRC 2023

Drużyna Raptors zdobyła 3. miejsce w międzynarodowych zawodach łazików marsjańskich na pustyni Drumheller w Kanadzie.

W renomowanych zwodach łazików marsjańskich Canadian International Rover Challenge uczestniczyło 17 drużyn z różnych zakątków świata.  Nasza drużyna Raptors do Kanady zabrała ze sobą robota Raptors Rover, który z sukcesem wykonał różne zadania w górskim, kamienistym terenie w dzień i w nocy, zajmując 3. miejsce na podium.

- W nocnym zadaniu Search & Rescue udało nam się zdobyć najwięcej punktów spośród wszystkich konkurencji. Była to misja sprowadzająca do bazy technika, który został napromieniowany podczas odbudowy uszkodzonego reaktora oraz naprawienie i ponownie uruchomić reaktora. Wszystko odbywało się przy minimalnym naturalnym oświetleniu łazika. - wspominają Raptorsi.

Podczas konkurencji  studenci PŁ zmagali się nie tylko z presją czasu, ale również ze zmienną pogodą, która przyniosła upał, deszcz, a nawet burzę piaskową. Determinacja, pasja, współpraca oraz wiara we własne możliwości pomogła drużynie przetrwać trudne chwile, a łazik Raptors Rover świetnie poradził sobie we wszystkich skomplikowanych konkurencjach przygotowanych przez organizatorów Canadian International Rover Challenge.

- Przechodziliśmy przez trudne momenty, naprawialiśmy awarie, a także wspólnie cieszyliśmy się każdym osiągnięciem i pokonanym wyzwaniem. Z dumą patrzyliśmy jak nasz Raptors Rover pokonuje zadania, często lepiej niż się spodziewaliśmy. - opowiadają członkowie drużyny Raptors.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej szczegółów na profilu Raptors na Facebooku