Heart Hackathon! Twórz interdyscyplinarny projekt i buduj prototypu implantowalnego sztucznego serca.

Heart Hackathon to międzynarodowy konkurs studencki, którego celem jest rozwój innowacji w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego, ze szczególnym naciskiem na projektowanie sztucznych serc (Total Artificial Hearts - TAH).

Konkurs zaprasza studentów z różnych dyscyplin do współpracy nad innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie rozwoju TAH, co jest kluczowe dla pacjentów z zaawansowaną niewydolnością serca, którzy mogą potrzebować przeszczepu serca lub innych urządzeń wspomagających.

Konkurs trwa zazwyczaj przez cały rok, a zespoły studenckie mają za zadanie wymyślić, zaprojektować i stworzyć prototyp TAH. Wydarzenie kładzie nacisk na praktyczne doświadczenie oraz interdyscyplinarną współpracę, zachęcając studentów do poszukiwania zrównoważonych i ekonomicznych rozwiązań. Heart Hackathon oferuje również możliwość nawiązania kontaktów z ekspertami branżowymi i zwiększa szanse na przyszłe zatrudnienie w branży technologii medycznej.

Grupa znajdzie wsparcie w Instytucie Maszyn Przepływowych, który dysponuje odpowiednim zapleczem technicznym i merytorycznym. Biorąc pod uwagę liczne sukcesy naszych studentów w innych dziedzinach, wydaje się, że praca nad takim projektem może zaaktywizować studentów zainteresowanych inżynierią biomedyczną. - mówi dr inż. Daniel Jodko

Studentki i studenci zainteresowani stworzeniem pierwszego zespołu Heart Hackathon w PŁ proszone są o kontakt: daniel.jodko@p.lodz.pl