Umowa o współpracy z firmą Inovatica AGV

Dziekan Wydziału dr hab. inż. Jacek Kucharski podpisał umowę o współpracy z firmą Inovatica AGV, dzięki temu nasi studenci będą mieli szansę na udział w interesujących projektach badawczo-rozwojowych.

Dnia 6 marca 2023 Politechnika Łódzka i firma Inovatica AGV Sp. z o.o. nawiązały współpracę.

Nowy partner biznesowy specjalizuje się w projektach z zakresu badań i rozwoju rozwiązań mapowych, nawigacyjnych, geolokalizacyjnych. Ponadto, firma Inovatica AGV rozwija autonomiczne pojazdy dla logistyki. W ramach współpracy najlepsi studenci uczelni będą mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach praktycznych, warsztatach, wykładach i spotkaniach z praktykami biznesu, a także będą mieli szansę odbycia praktyk studenckich. Inovatica AGV to firma założona i rozwijająca się w Łodzi, a oferowane rozwiązania są w przeważającej części autorstwa absolwentów Politechniki Łódzkiej.

Sygnatariuszami umowy byli Dziekan Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki dr hab. inż. Jacek Kucharski oraz Bogumił Zięba - Prezes Zarządu Inovatica AGV Sp. z o.o.