Szymon Przybył i Mateusz Goss nagrodzeni w konkursie „Stypendia do potęgi”

Fundacja Politechniki Łódzkiej po raz XI zorganizowała konkurs "Stypendia do potęgi". Podczas uroczystej gali stypendia wręczono 15. laureatom spośród 100 kandydatów.

Kapituła Konkursu pod przewodnictwem prorektora ds. studenckich z udziałem prezesa Fundacji, przewodniczącego Samorządu Studenckiego oraz przedstawicieli Mecenasów, wręczyła 15 stypendiów dla studentów I i II stopnia.

Z naszego Wydziału nagrodzeni zostali:

• Szymon Przybył, student elektroniki i telekomunikacji na II stopniu (Wydział EEIA). Poza studiami zdobywa obecnie doświadczenie związane z tworzeniem oprogramowania wbudowanego oraz projektowania elektroniki w Łukasiewicz - Łódzki Instytut Technologiczny oraz spółce Intelligent Hives

• Mateusz Goss, student mechatroniki na 3. roku (Wydział EEIA). Uczestniczył w projekcie związanym z zagadnieniami ergonomii w projektowaniu środków ochrony indywidualnej i badaniach zabezpieczeń transformatorów energetycznych. Działa w kilku kołach naukowych: Lodz Solar Team, SKaNeR, Koło SEP im. prof. M. Jabłońskiego i stowarzyszeniu BEST. Pełni funkcję ambasadora firmy KPMG na PŁ. Ma na koncie wolontariat na rzecz wydziału EEIA i uczelni.

Każdy z laureatów może pochwalić się działalnością w kołach naukowych i organizacjach studenckich, publikacjami, udziałem w projektach naukowo-badawczych, praktykami i stażami, współpracą z biznesem, nagrodami w konkursach, certyfikatami oraz innymi osiągnięciami.

Serdecznie gratulujemy!