International Conference on Advanced Visual Interfaces

Data dodania 24/06/2022 - 12:10
Kategorie

Adam Nowak, student naszego Wydziału zaprezentował swoją pracę na międzynarodowej konferencji naukowej International Conference on Advanced Visual Interfaces (AVI 2022)

Image

W pierwszym tygodniu czerwca odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa International Conference on Advanced Visual Interfaces (AVI 2022), w trakcie której swoją pracę prezentował jeden ze studentów naszego Wydziału – Adam Nowak. Wraz z naukowcami z Chalmers University of Technology w Goteborg w Szwecji oraz dr hab. inż. Andrzejem Romanowskim, prof. uczelni, badali oni wpływ zmiany miejsca pracy na użytkowników technologii rozszerzonej rzeczywistości. Ma to olbrzymie znaczenie w kontekście obecnych ograniczeń po pandemicznych w obszarze biur i zakładów pracy. Czynny udział w konferencji oraz prezentacja pracy pozwoliła nawiązać międzynarodowe kontakty z naukowcami z całego świata oraz reprezentować Politechnikę Łódzką na międzynarodowej arenie naukowej. Co więcej, artykuł napisany we współpracy naukowców z Politechniki Łódzkiej oraz Chalmers University of Technology został opublikowany w materiałach pokonferencyjnych i jest dostępny w ACM Digital Library.

Wyjazd na konferencję naukową był możliwy dzięki wsparciu finansowego Fundacji Politechniki Łódzkiej, która pokryła większą część wydatków związanych z wyjazdem i prezentacją pracy podczas konferencji.

Strona dziala - zabbix