Kolejny sukces Koła SKaNeR!

Reprezentacja Studenckiego Koła Naukowego Robotyki SKaNeR z Politechniki Łódzkiej, wzięła udział w międzynarodowym konkursie Robotex International 2021 w Tallinie.

Reprezentacja Studenckiego Koła Naukowego Robotyki SKaNeR z Politechniki Łódzkiej, w składzie Małgorzata Rogowska, Paweł Rogowski oraz Tomasz Smaż, wzięła udział w międzynarodowym konkursie Robotex International 2021 w Tallinie – był to już drugi start drużyny w tych największych europejskich zawodach robotów.

Pomimo ograniczeń pandemicznych, w zawodach wzięły udział drużyny z ponad 20 krajów z całego świata, których roboty konkurowały aż w 12 kategoriach. Wydarzeniu towarzyszyły warsztaty, wystawy technologii robotycznych (w tym autonomicznych pojazdów) oraz konferencja popularno-naukowa.

Nasi reprezentanci brali udział w kategoriach Line Following oraz Line Following Enhanced, które polegają na jak najszybszym pokonaniu przez robota trasy wyznaczonej czarną linią na białym tle. W wersji Enhanced dodatkowo należało pokonać występujące na trasie przeszkody takie jak wzgórze, pochylnia, skrzyżowania, rozwidlenie dróg, cegła, oraz przejazd przez strefę z odcinkowym pomiarem prędkości. Konkurencja w kategorii Line Following Enhanced była bardzo silna, brało w niej udział 35 robotów z całego świata. Zespół SKaNeR wprowadził do finałów aż dwa roboty.

Roboty Ugryź i Sherlock podzieliły między siebie dwa najwyższe stopnie podium z czasami odpowiednio 32 i 34 sekundy.