Odznaczenia i medale dla pracowników oraz nagrody dla najlepszych studentów i absolwentów Politechniki Łódzkiej.

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu Politechniki Łódzkiej (8.11), zostały wręczone odznaczenia i medale dla pracowników oraz nagrody dla najlepszych studentów i absolwentów Uczelni.

8 listopada, JM Rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik wręczył odznaczenia i medale zasłużonym Pracownikom PŁ, a także nagrody dla najlepszych studentów i absolwentów uczelni.

Spośród pracowników PŁ Brązowe Krzyże Zasługi otrzymały: prof. Anna Fabijańska oraz dr hab. inż. Ewa Korzeniewska, prof. uczelni.

Medal Złoty za Długoletnią Służbę wręczył wicewojewoda łódzki Marcin Buchalik:

• prof. dr. hab. inż. Piotrowi Borkowskiemu;
  • dr. inż. Jarosławowi Galochowi;
  • mgr Aleksandrze Grzesiak;
  • dr hab. inż. Lidii Jackowskiej-Strumiłło profesor uczelni;
  • dr inż. Zdzisławie Rowińskiej;
  • dr. inż. Tomaszowi Siewierskiemu;
  • prof. dr. hab. inż. Michałowi Strzeleckiemu;
  • dr. inż. Michałowi Szypowskiemu;
  • prof. dr. hab. inż. Krzysztofowi Ślotowi.

Medal Srebrny za Długoletnią Służbę otrzymali:

• mgr Marta Ciabiada;
  • dr inż. Mariusz Felczak;
  • dr inż. Mariusz Jankowski;
  • dr inż. Jarosław Kacerka;
  • dr inż. Piotr Korbel profesor uczelni;
  • dr Joanna Sekulska-Nalewajko.

Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę otrzymali:

• dr inż. Piotr Amrozik;
  • dr inż. Michał Bujacz;
  • mgr inż. Joanna Jabłońska;
  • dr inż. Aleksandra Królak;
  • dr inż. Przemysław Mosiołek;
  • dr inż. Maria Strąkowska;
  • dr inż. Krzysztof Tomalczyk.

Medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczeni zostali:

• dr hab. inż. Ewa Raj profesor uczelni;
  • dr hab. inż. Robert Banasiak profesor uczelni;
  • dr inż. Łukasz Sturgulewski;
  • dr hab. inż. Radosław Wajman profesor uczelni;
  • dr inż. Henryk Welfle.

Odznaka "Zasłużony dla Politechniki Łódzkiej" otrzymali następujący pracownicy uczelni:

• prof. dr hab. inż. George Anders;
  • dr inż. Przemysław Markiewicz;
  • Andrzej Miłek;
  • dr inż. Andrzej Oziemski;
  • dr inż. Roman Sikora;
  • dr inż. Michał Szypowski;
  • dr inż. Krzysztof Tomalczyk.

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu PŁ zostali nagrodzeni również studenci i absolwenci uczelni.

Główną nagrodę NOT dla najlepszego absolwenta PŁ za rok akademicki 2022/2023, komisja przyznała mgr. inż. Rafałowi Olejnikowi z Wydziału EEIA za pracę: Zarządzanie mocą i energią w instalacji prosumenckiej przy wykorzystaniu zasobnika energii. Laureat konkursu, pod opieką dra inż. Michała Małaczka z Instytutu Elektroenergetyki, opracował strategię sterowania magazynem energii oraz dodatkowe możliwości: zarządzania mocą i energią w instalacji prosumenckiej, a także efektywnego wykorzystania energii pochodzącej z odnawialnego źródła.

Nagrody od firmy VEOLIA otrzymali studenci z Instytutu Elektroenergetyki, zajmując kolejno:

I miejsce: praca inż. Mateusza Brzeszcza pt. “Integracja źródeł fotowoltaicznych z systemami grzewczymi wykorzystującymi pompy ciepła i magazynami ciepła” Promotor: dr inż. Tomasz Siewierski
II miejsce: praca mgr inż. Rafała Olejnika pt. “Zarządzanie mocą i energią w instalacji prosumenckiej przy wykorzystaniu zasobnika energii” Promotor: dr inż. Michał Małaczek
III miejsce: praca inż. Bartłomieja Dyniaka pt. “Repowering krajowych bloków węglowych z wykorzystaniem turbin gazowych” Promotor pracy: dr inż. Janusz Buchta

Gratulujemy nagrodzonym Pracownikom, Studentom oraz Absolwentom WEEIA.

-
Więcej informacji https://p.lodz.pl/uczelnia/aktualnosci/uroczyste-posiedzenie-senatu-pl-2