VII Łódzkie Dni Informatyki rozpoczęły się na WEEIA

We wtorek (07.11) rozpoczęła się 7 edycja Łódzkich Dni Informatyki.

Prof. Paweł Strumiłło, przewodniczący Rady Łódzkiego Klastra ICT oraz prorektor PŁ ds. rozwoju, 7 listopada (wtorek) w Auli E1 Wydziału EEIA  dokonał uroczystego otwarcia VII Łódzkich Dni Informatyki.

Ponadto prof. Strumiłło wręczył stypendia Klastra dla najlepszych studentów kierunków IT – Łódzkich Programistów Roku w kategorii Student z trzech łódzkich uczelni: PŁ, UŁ i Społecznej Akademii Nauk.

Tegoroczna edycja Łódzkich Dni Informatyki skoncentrowana była wokół zagadnień związanych ze sztuczną inteligencją. W programie ŁDI znalazły się wykłady, warsztaty oraz moduły dedykowane uczniom szkół ponadpodstawowych. Ponadto

Łódzkie Dni Informatyki, które są organizowane przez Łódzki Klaster ICT na kampusach Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego są największym w regionie wydarzeniem poświęconym szeroko pojętej branży IT. Wydarzenie co roku gromadzi tysiące uczniów szkół średnich i studentów łódzkich uczelni na warsztatach, wykładach.

Tegorocznymi partnerami ŁDI są: Urząd Miasta ŁodziCentrum OPUSUrząd Marszałkowski Województwa ŁódzkiegoCommerzbankHitachi EnergyRossmann. Sponsorem wydarzenia jest Bank Gospodarstwa Krajowego.